Wrocław jest miastem wyjątkowym, które zapewnia turystom szereg rozmaitych atrakcji od tych historycznych, architektonicznych, przyrodniczych, wodnych aż po te industrialne.

Dzięki tej niepowtarzalnej różnorodności, każdy może aktywnie spędzić czas i wybrać coś dla siebie. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych miejsc oraz obiektów, które powinny się znaleźć na liście każdej osoby odwiedzającej Wrocław. Atrakcje te są również wizytówką miasta, co czyni je rozpoznawalnym także na rynkach międzynarodowych.

RYNEK WROCŁAWSKI - SERCE MIASTA

Jeden z największych w Polsce i Europie – Rynek Wrocławski jest obecnie sercem miasta, które nieustannie tętni życiem. Głównym punktem jest przyciągający wzrok gotycki Ratusz z imponującym zegarem i 66-metrową wieżą oraz Piwnicą Świdnicką, która była jednym z pierwszych lokali gastronomicznych w Europie. Rozglądając się dookoła można dostrzec wiele pięknie odrestaurowanych, kolorowych kamieniczek, które okalają centralny plac handlowy miasta. Wrocławski Rynek można również podziwiać z punktów widokowych na wieży Kościoła św. Elżbiety oraz Mostku Pokutnic pomiędzy wieżami Kościoła św. Marii Magdaleny.

OSTRÓW TUMSKI - WYSPA KATEDRALNA

Wyspa Katedralna, czyli Ostrów Tumski to początek historii Wrocławia. Sprzyjające położenie na wyspie wraz z naturalnymi granicami wydzielonymi przez rzekę Odrę, spowodowało umiejscowienie grodu właśnie w tym miejscu. Choć obecnie Ostrów Tumski wyspą już nie jest, nadal przyciąga rzesze turystów pragnących zobaczyć „Mały Watykan” – liczne kościoły schowane w wąskich wybrukowanych uliczkach z górującą dwuwieżową archikatedrą św. Jana Chrzciciela.

Hala Stulecia

HALA STULECIA - DZIEŁO MODERNIMZU

Perła modernizmu, katedra demokracji, najważniejsze miejsce spotkań we Wrocławiu. Historyczny kompleks Hali Stulecia tworzą wielofunkcyjne, zmodernizowane i dostosowane do nowoczesnych wymagań obiekty: Hala Stulecia, Wrocławskie Centrum Kongresowe, Pergola z Fontanną Multimedialną i Plac pod Iglicą. Wpisanie kompleksu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 potwierdziło szczególny status obiektów, które są wizytówką współczesnego Dolnego Śląska i Wrocławia.


OGRÓD ZOOLOGICZNY I AFRYKARIUM - BOGACTWO FAUNY I FLORY

Najstarszy działający Ogród Zoologiczny w Polsce, który jest otwarty przez cały rok i zaprasza odwiedzających do poznania ponad 1000 gatunków zwierząt – również tych egzotycznych. Na terenie ZOO znajduje się także Afrykarium prezentujące faunę i florę Czarnego Lądu, które w tej formie jest unikatowe na skalę międzynarodową. Wrocławskie ZOO jest również jednym z terenów wystawowych i razem z Halą Stulecia tworzą ogromny obszar rekreacyjny oraz turystyczny. Wrocławski Ogród Zoologiczny znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych miejsc na mapie turystycznej miasta.

Zoo Wrocław, na zdjęciu pływające pingwiny

HYDROPOLIS - CENTRUM WIEDZY O WODZIE

Centrum wiedzy o wodzie – tak w paru słowach można opisać Hydropolis, które zainteresuje widza w każdym wieku. Interaktywna forma prezentacji powoduje, że ekspozycja jest niesamowicie interesująca, a duża ilość edukacyjnych gier i zabaw ułatwia przyswojenie wiedzy i zrozumienie jak ważna jest dla nas woda. Ponadto Hydropolis to wyjątkowa przestrzeń wystawiennicza oraz konferencyjna. Ciekawostką jest wybór miejsca dla tego obiektu – mianowicie znajduje się on w dawnym zbiorniku wody czystej z 1893 roku. Każda z 9 stref tematycznych pokazuje wodę z innej perspektywy – trzeba to zobaczyć na własne oczy.